HOW TO GET MOTIVATED

06 January 2016

Przychodzi Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe cele, a co za tym idzie? Motywacja. Najczęściej dotyczy ona chęci do systematycznych ćwiczeń, której w pewnym momencie zaczyna każdemu z Nas brakować. Istnieje niezliczona ilość różnych grafik, cytatów które w pewien sposób pomagają nam z tym problemem, pytanie tylko na jak długo? Często jest to kwestia kilku godzin, oglądasz przed snem różne grafiki, czytasz różne porady, cytaty. W końcu postanawiasz, że od jutra zaczniesz ćwiczyć, zaczniesz zdrowiej się odżywiać, będziesz prowadzić zdrowszy tryb życia. Co jest dalej? Wstajesz i żyjesz tak jak to było przed pójściem spać, czyli bez żadnej motywacji.
W dzisiejszym poście podzielę się z Wami moimi radami, które mam nadzieję, że pomogą leniuszkom się zmotywować do działania i tak jak ja zaczną ćwiczyć :)

1. Nie odkładaj na jutro, nie mów, że zaczniesz od następnego tygodnia. Zacznij tu i teraz! Jeśli naprawdę zależy Ci na zmienieniu czegoś w swoim życiu i jeśli chcesz dobrze czuć się w swoim ciele zacznij ćwiczyć od dzisiaj.

2. Znajdź swój cel. Pomoże Ci w tym przeglądanie różnych grafik na takich stronach jak Tumblr czy Pinterest. Najlepiej będzie jak wydrukujesz sobie zdjęcie które Cię motywuje i umieścisz je w dobrze widocznym miejscu.

3. Kup odzież do ćwiczeń. Nikt z Nas nie lubi jak wydajemy na coś pieniądze, a potem z tego nie korzystamy. Prosty, ale skuteczny sposób jak się zmotywować. Pamiętaj jednak, że zakupienie ubrań czy sprzętu do ćwiczeń nie czyni jeszcze z Ciebie sportowca.

4. Ćwicz dla siebie, a nie dla innych. Ustal, dlaczego chcesz zacząć ćwiczyć. Nigdy nie rób czegoś wbrew sobie i nie zmieniaj się dla innych. Najczęściej spotykane są przypadki, gdzie dziewczynie zależy tylko na utracie wagi, aby przypodobać się chłopakowi. Wiadomo, że każda dziewczyna chce  ładnie wyglądać i czuć się atrakcyjnie, ale pamiętaj, że chłopak dla którego na siłę chciałaś się zmienić kiedyś odejdzie, a Twoje ciało na które ciężko pracowałaś zostanie.

5. Bądź cierpliwy. Jeśli chcesz uzyskać pożądany przez siebie efekt musisz systematycznie ćwiczyć i trzymać się ściśle określonej diety. Piękna sylwetka to efekty ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy nad swoim ciałem, a nie jednorazowym pójściem na siłownię.Mam nadzieję, że post przypadł Wam do gustu i pomoże się zmotywować na ten rok.
Aby być na bierząco, zapraszam do dołączenia do mojej grupy czytelników ( prawy pasek ) oraz do polubienia mojej strony na Facebooku KLIK. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało możecie mnie pytać na asku KLIK.

2 comments

  1. Świetnie się czytało :)
    W wolnej chwili zapraszam do mnie
    http://malwinabeczek.blogspot.com/
    Blog się spodoba? Zaobserwuj!

    ReplyDelete

Każdy miły komentarz motywuje mnie do dalszego działania. Dziękuje

© VICTORIA MADELEINE. Design by FCD